CCTV Güvenlik Kamera Sistemi

Digirooms Mühendislik CCTV güvenlik kamera sistemleri IP, Analog, AHD, HD-SDI, HD-CVI, HD-TVI kurulum hizmetleri

Güvenlik kamera sistemleri son dönemlerde çok çeşitlilik arz etmeye başladı. Önceleri sadece analog cctv güvenlik kameralarından oluşan kamera sistemleri daha sonraları HD-SDI, IP, AHD, HD-CVI, HD-TVI gibi birçok teknoloji kullanmaya başladılar. Bunlardan IP ve HD-SDI dijital altyapı kullanır, diğerleri analog altyapı kullanmaktadır.

Çinde son dönemlerde geliştirilen AHD yani Analog HD kameralar ise hem fiyat hem de görüntü kalitesinin klasik analog kameralara oranla daha iyi olması nedeniyle çoğunlukla tercih edilmektedir. Birçok cctv güvenlik kamera firması alışık oldukları ve kurulumu çok kolay olduğu için analog kamera sistemini müşterilerine önermektedir. Birçok güvenlik kamera firması IP kamera sistemini kurulum ve montajı için ileri seviye teknik bilgiye gerek olduğundan ve sistemin sıkıntısız çalışması için gerekli ufak tefek püf noktalarına vakıf olmadıklarından dolayı tercih etmemektedir ve müşterilerine önermemektedir. Halbuki AHD kamera sistemleri analog altyapıya sahip oldukları için hem gerçek HD görüntüyü hiçbir zaman veremeyecekler hem de teknoloji olarak belirli bir seviyenin üstüne çıkamayacaklardır. Dijital altyapıya sahip olan IP kamera sistemleri ise sürekli geliştirilmeye açıktır ve geliştirilmektedir. Dijital altyapıya sahip oldukları için neredeyse sıfır kayıpla gerçek HD görüntü alınmaktadır. Şu anki AHD kameraların en yüksek çözünürlüğü 2MP (1920 x 1080) 1080P FullHD olarak geçmektedir ki gerçek Full HD görüntüyü veremezler. IP kamera sistemlerinin ise 5MP’dir yani UHD ultra HD 4k çözünürlüktedir ve neredeyse sıfır kayıpla bu görüntüyü verebilmektedir. Yani özellikle proje bazlı işlerinizde IP teknolojisini tercih edin.

Digirooms Mühendislik olarak biz müşterilerimize öncelikle IP Kamera Sistemlerini öneririz. Yukarıda yazdığımız gibi dijital sistemler kolaylıkla geliştirebildikleri için çok hızlı ve sürekli ar&ge çalışmaları yapılabilmekte, müşterilerimiz de kısa süreler içinde analog sistemlerden dijital sistemlere geçerek ekstra masraflar yapmaktan kurtulurlar.

Digirooms Mühendislik Olarak Tekstilkent giriş çıkış kapılarını kontrol edebilmek için kablosuz CCTV IP Kamera sistemi kurulumu gerçekleştirdik. Kuş bakışı yaklaşık 1 km uzaklıktan 2MP FULL HD 1920 x 1080 1080P çözünürlüklü IP kamera görüntüsünü kablosuz olarak aktarımı yaptık. Bu kamera plaka okuma yapabiliyor.

tekstilkent-kablosuz-ip-kamera-sistemi-calisma-resmimiztekstilkent-kablosuz-ip-kamera-sistemi-plan-kroki