Access Geçiş Kontrol ve Turnike Sistemleri

Digirooms Muhendislik Access Geçiş Kontrol, turnike, x-Ray kurulum hizmetleri

CCTV IP ve/veya Analog güvenlik kamera sistemleri, hırsız alarm sistemleri güvenlik sağlamak için bazen yeterli olamamaktadır. Bu gibi durumlarda ekstra güvenlik için access geçiş kontrol sistemleri kullanılmalıdır. Bir merkezden istediğiniz lokasyonlardaki yerlere giriş çıkışları kontrol yapabilirsiniz. İstediğiniz kişilere istediğiniz zamanlarda giriş izni verebilirsiniz veya girmelerini yasaklayabilirsiniz. giriş çıkışların loglarını tutabilir. Asansör kontrolleri yapılabilir, kişilere özel belirli katlara çıkma izni verilebilir. herbir kişi için özel bölgeler belirlenip, yöneticinin istediği yerlere girme izni istemediği yerlere giriş yasağı konulabilir. giriş çıkış bölgeleri, acil durumlarda yapılacaklar, yangın durumunda asansör ve giriş çıkış kapılarının durumu gibi karmaşık bir sistem senaryosu oluşturmak ve bu senaryoya göre sistemi programlamak gereklidir. Bunun için digirooms mühendislik uzman mühendis kadrosundan destek alabilirsiniz.

Access geçiş kontrol sistemleri, birçok farklı arguman ile kontrol yapabilir. En çok kullanılanı kartlı geçiş ve şifreli geçiştir. Tabi bu bazı durumlarda tam güvenlik sağlamada yeterli olmamaktadır. örneğin yetkili bir kişi kartını kaybettiğinde veya isteyerek yetkisiz birine kartını verdiğinde istenilmeyen yasaklı bölgelere giriş yapılabilir. bu gibi durumlar için parmak okuma cihazi, göz, yüz hatta damar okuma cihazları ile sistem kurmak uygun olacaktır. Böylece özel bölgelere sadece yetkili kişiler tarafından giriş yapılabilmektedir.

Access Geçiş Kontrol sistemleri ile sadece giriş çıkış izin ve kontrolleri yapılmaz. İstenirse personel, öğrenci devam kontrol, yemekhane kontrol ve takibi yazılımları entegre edilerek çalışan veya sorumlu olunan kişiler takip ve kontrol edilebilir.